Jeden jediný kus hodinek z limitované edice Kosmonaut čeká právě na vás

Jeden jediný kus hodinek z limitované edice Kosmonaut čeká právě na vás

Naší společnosti se podařilo zajistit jeden kus náramkových hodinek „Kosmonaut“ (rusky космонавт) z limitované edice. Když uvážíte, že hodinek bylo celkově vyrobeno pouze 250, tak se jedná o klasickou limitovanou edici a nepochybně tento klenot stojí za nákup pro doplnění sbírky hodinek. Hodinky vyrábí moskevská společnost Moscow Classic, o které si krátce něco povíme.

Když uvážíte, že hodinek bylo celkově vyrobeno pouze 250, tak se jedná o klasickou limitovanou edici a nepochybně tento klenot stojí za nákup pro doplnění sbírky hodinek. Hodinky vyrábí moskevská společnost Moscow Classic, o které si krátce něco povíme.

Společnost byla původně založena pod ruským názvem Классические русские часы (tedy Klasické ruské hodinky) v roce 1996. Z počátku se jednalo pouze o firmu, co dodávala hodinky značky Poljot na evropský trh. Zkušenosti s prodejem ruských hodinek v Evropě využil generální ředitel firmy k tomu, aby v roce 2002 zahájil vlastní výrobu hodinek pod dnešní značkou Moscow Classic. Do dnešní doby společnost vydala na 100 modelů hodinek, v převážné většině se jedná o limitované edice po 300 až 500 kusech. Hlavním mottem společnosti je kvalita ne kvantita. Do hodinek jsem montovány ruské strojky značek Molnija a Poljot a dále švýcarské strojky ETA.

Hodinky, které se podařilo naší společnosti jako jediné zajistit, mají pořadové číslo 019 z 250. Jedná se tedy o mimořádně lákavou nabídku nejen pro sběratele ruských hodinek. Chronograf o průměru 47 milimetrů využívá mechanický strojek s ručním nátahem Poljot 3133. Masivní pouzdro chronografu je vyrobeno z ušlechtilé oceli a má speciálně gravírované dýnko, na kterém se nachází rytina kosmonauta. Na té najdete ruské nápisy informující o voděodolnosti 10 ATM a pořadové číslo limitované edice. Ciferník hodinek je černý s mimostřednou vteřinovkou. Číselně jsou vyznačeny indexy 12 a 6. Ty jsou spolu s ostatními indexy a hodinovou a minutovou ručičkou luminiscentní. Řemínek hodinek je kožený, provedený v hnědé barvě. Hodinky jsou společenské, zaujmou na první pohled svojí velikostí a luxusním designem, na který jsou v Moscow Classsic náležitě hrdí. Už samotný název limitované edice Kosmonaut vám dává dobrý námět k diskuzi na téma vesmírných objevů. Neztrácejte tedy čas, tento klenot jistě stojí za nákup a nezapomeňte, že hodinky máme pouze jedny, budete tedy jediným vlastníkem v celé České republice.

 

Moscow Classic, chronograph, chronograf, Kosmonaut, 17

Moscow Classic, chronograph, chronograf, Kosmonaut, 1

Moscow Classic, chronograph, chronograf, Kosmonaut, 10 

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář