Představujeme novou značku – Iron Annie

Bude tomu již téměř 30 let od chvíle, kdy německá firma POINTtec představila svůj první model hodinek. V době, kdy se ostatní sbírali z quartzové krize, POINTtec odvážně vstoupil do hry. Úspěšně. Jejich stylový, a přesto výstřední design si okamžitě získal pevnou základnu zákazníků.

S prodejem 15.000 kusů prvního modelu se začal psát příběh který dodnes ctí troufalou vznešenost letectví.
POITtec se odlepil od země a přistání neplánuje. Naopak. Své tři dekády úspěchů se firma rozhodla oslavit tak jak to umí nejlépe a představila v sérií již čtvrtou značku hodinek s pro mnohé legendárním názvem Iron Annie.

ee16-iron_annie_cockpit_background

I ti, kteří zrovna neholdují letecké historii již mohou tušit, že název této značky rozhodně není prvoplánový. POINTtec již tradičně vzdává hold jednomu z klenotů leteckého odkazu. Iron Annie je přezdívkou pro německé dopravní letadlo JUNKERS D-AQUI, které se poprvé přiblížilo slunci na podzim roku 1930. Hrdě ustálo válku a ti šťastnější ho dodnes mohou spatřit letící pod křídly dobře známé společnosti Lufthansa. Hodinky Iron Annie jsou stejně jako jejich vzor synonymem robustnosti, technologického pokroku, kvalitní konstrukce, charakteristického designu a spolehlivosti.

Je nám velkým potěšením novou značku Iron Annie přivítat v našem sortimentu, kam se zařadí rovnou třemi kolekcemi. Pojďme si je tedy rovnou bez okolků představit.

Iron Annie COCKPIT

Evokují v člověku stejné pocity jako když usedne do kokpitu samotného JUNKERU. Jsou to ryzí letecké hodinky. Korunka je větších rozměrů z důvodu možnosti seřízení v rukavicích a čísla dobře čitelná i za zhoršené viditelnosti. Sportovní prvky pouzdra se dokonale doplňují s tradičním leteckým ciferníkem a dodávají hodinkám moderní nádech.

 48426458_263950327608575_6797330626946007040_o 

 en-iron-annie-5156-5_3

Iron Annie WELLBLECH

Kolekce Wellbech je srdcem značky Iron Annie jako takové. Pečlivě a sestavěný ciferník dokonale odráží strukturované vzezření karoserie legendárního D-AQUI. Wellbech je model, který na první pohled vyčnívá z řady běžných leteckých hodinek. Každý model je specifický a sám výrobce ho považuje za mistrovský kousek hodinářského designu. Usuďte sami.

3360-1_junkers-iron-annie-wellbech-5842-5  3381-1


Iron Annie AMAZONAS IMPRESSION

Kolekce s názvem Amazonas Impression vzpomíná na dobu mezi lety 1957 a 1963, kdy Iron Annie sloužila ekvádorské aerolince Transportes Aereos Orientales jako dopravní a nákladní letadlo. Pod názvem Amazonas měla Annie území celé Amazonie jako na dlani. A právě fascinující přírodní podmínky inspirovaly designéry značky k vytvoření barevného schématu, který odráží tamější krásy tropických deštných pralesů.

3387-1 (1) 3372-1  3369-1

 

Modré z nebe vám sice nesnesou, to ale ještě neznamená, že vám neudělají stejně takovou radost. Nemůžeme se dočkat, až se seznámíte.

Přejít na značku Iron Annie >>>

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář