Příběh britské značky Geckota Limited

Hodinky britské značky Geckota jsou příkladem toho, jak může ryzí nadšení hrstky lidí přerůst nejen ve obchodní značku, ale i v komunitu nadšených zákazníků. Hashtag #geckota na sociálních sítích je jasným důkazem, jaké oblibě se její produkty teší, a to i když vezmeme v úvahu, že vznikla v anglickém hrabství Gloucestershire teprve někdy v roce 2010. Její zakladatel Jonathan Quinn, vášnivý sběratel hodinek, měl jasnou vizi: vytvořit vlastní hodinky, kde by se spojila slabost pro klasický retro design a kvalita moderních technologií a zpracování. Jedny z prvních modelů zn. Geckota byly klasické letecké vzory, již z počátku nabízené v malých limitovaných edicích.

796-1 787-2

Geckota dokázala dostat mezi běžné uživatele spolehlivé kalibry s automatickým nátahem. Způsobila, že mnoha lidem přestalo být jedno, co mají na ruce a „přes co“ vnímají čas. Komunita jejích zákazníků byla tak silná, že když se Quinn a jeho tým rozhodl v roce 2018 vytvořit zcela nový model potápěčských hodinek, pomohla mu ke zdárnému výsledku dokonce veřejná sbírka na internetu.

Vznikla tak velmi zdařilá řada Geckota Diver s klasickými prvky vintage potápěčských stojů. U nás za ně hovoří tento model, který nese všechny atributy nestárnoucího designu a velmi zdařilého zpracování se švýcarským automatem ETA.

2550-5 2985-3

Když se podíváme na směr, kterým se Geckota ubírá nyní, je příjemné vidět, že si stále drží svoji vintage linku. Její doménou se stávají hodinky, evokující automobilový sport 70. a 80. let minulého století. Právě zde se jasně ukazuje, že Geckotě nejde pouze o design, ale chce uspokojit i hodinářské fandy. Kupříkladu u modelů Racing Chrono je díky zvláštní fúzi mezi mechanickým strojem a quartz pohonem Meca Quartz docíleno „tikání“ stopek přesně tak, jak by tomu bylo u mechanického nátahu.

4542-5 1927-1

Kdo by se však domníval, že se Geckota odklonila od oblíbených pilotních vzorů, toho určitě zaujmou krásné pilotní hodinky vzoru „B“ se švýcarským automatem ETA, safírovým sklíčkem a velmi příjemným průměrem ciferníku 40mm bez korunky.

1956-1

Již jsme nakousli snahu značky vytvářet své modely v omezených sériích. Jde nejen o snahu nezahltit trh jedním designem, ale především o docílení velmi přísné kontroly kvality, které je ostatně ověřená řadou spokojených zákazníků. Spolehlivost hodinek Geckota je opravdu v této cenové hladině výjimečná. Velký důraz je u Geckoty kladen i na výběr a variabilitu řemínků a doplňků. Některé modely jsou dokonce nabízeny s několika výměnnými pásky.

2988-5 2988-11

Vedle sportovně laděných modelů se Geckota pustila i do ryze společenských edicí, a to opět v limitovaných sériích. 

5451-14

Podle vývoje, jaký jsme u britské společnosti Geckota schopni sledovat, se zdá, že její tým je plně rozhodnut přinášet svým fanouškům velmi kvalitní hodinky, které navíc dokáží dobře reflektovat světové trendy. Ať je to už vzrůstající obliba leteckých modelů, nebo návrat klasických sportovních hodinek z druhé poloviny minulého století.  


Hodinky_geckota

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář