České hodinky Prim míří do nových rukou

02.06.2016 07:54

České hodinky Prim míří do nových rukou

V pondělí prosákla na veřejnost informace, že tradiční český výrobce hodinek PRIM změnil majitele. Jistě se mnoho z nás leklo, že další z tradičních českých firem bude odkoupena velkým zahraničním koncernem, jak se stalo mnoha našim pivovarům či jiným závodům, ale opak se stal pravdou. Novým většinovým vlastníkem společnosti Elton hodinářská se stal holding Czechoslovak Group, jíž vlastní zbrojař Jaroslav Strnad. Jak sdělila mluvčí Eltonu Adéla Dittmanová Czechoslovak Group koupila většinový podíl od společnosti E-Cenrum, která ale nadále zůstane menšinovým vlastníkem. Cena celé transakce zůstala v utajení.

Czechoslovak Group je velký holding mnoha rozličných firem. Mezi jeho nejznámější akvizice patří bezesporu automobilky Tatra Kopřivnice a Avia, výrobci munice a zbraní, logistika, metalurgie, brzdové systémy do železničních vozů, radarová technika, vojenské technologie obecně nebo různé opravny. Toto rozsáhlé spektrum průmyslových podniků a služeb se tak rozroste o tradičního českého výrobce hodinek.

Něco málo ze statistiky Eltonu. Loni společnost vyrobila cca 5000 náramkových hodinek, z nichž byla pětina mechanických. Společnost s padesáti zaměstnanci loni vyprodukovala zisk 48 milionů Kč což byl meziroční nárůst o neuvěřitelných 20%. Tento český klenot můžeme nalézt na zápěstí kupříkladu současného amerického prezidenta Baracka Obamy, německé kancléřky Angely Merkelové, českého fotbalového brankáře Petra Čecha či útočníka Matěje Vydry. Nový majitel si tedy koupil fungující a prosperující značku.

A protože nový majitel Primu je znám především jako zbrojař, rozhodl jsem se dnes zabrousit v naší nabídce překvapivě mimo hodinky Prim, ale k vojenským hodinkám Geckota K3 z limitované edice. Hodinky na první pohled zaujmou každého svojí robustností a masivností, tak typickou pro vojenské modely. Hodinky mají masivní ocelové pouzdro s velkou šroubovací korunkou a odolné minerální sklíčko. Hodinky mají kvalitní a pevný kožený pásek ve vojenském stylu a zaujmou jistě nejen příznivce military, ale i milovníky potápění. Hodinky totiž mají voděodolnost 20ATM a je tedy možné si je bez obav vzít na turistické potápění do nižších hloubek. 

Autor článku Jan Vachtl

Zpět