Exkluzivní švýcarské longinesky zde čekají jen na vás

26.09.2016 12:24

Exkluzivní švýcarské longinesky zde čekají jen na vás

Se značkou Longines jsme se už jednou v našich příspěvcích potkali. Jednalo se o článek o meziválečných československých leteckých hodinkách, které byly z drtivé většiny právě provenience Longines. Na e-shopu máme pro vás v aktuální nabídce jeden ojedinělý klenot, za který stojí i zajímavá historie.

Ale nejdříve opět trochu ke značce. Švýcarská firma Longines patří k mohykánům v hodinářském řemesle. Společnost byla založena v alpském městečku Saint-Imier již v roce 1832. V roce 2032 tedy společnost oslaví už dvousté výročí, což samo o sobě mluví o velké kvalitě a tradici této společnosti.  Hodinky jsou charakteristické jemnou elegancí, nadčasovým designem a obecně luxusním nádechem. Právě pro svůj luxusní punc jsou hodinky dodnes prestižní záležitostí a značka Longines udává často směr elegance v hodinářském průmyslu. Náš představovaný model byl vyroben ve spolupráci s americkou hodinářskou firmou Wittnauer. Tato značka byla založena ve Spojených státech Amerických v roce 1885 švýcarským emigrantem Albertem Wittnauerem, který do „Států“ přišel již v roce 1872 v šestnácti letech.

Společenské hodinky Longines-Wittnauer z roku 1960 jsou luxusní společenské hodinky, které ve své době jistě zdobily zápěstí významných průmyslníků, obchodníků a politiků v USA. Pouzdro hodinek je ocelové, zlacené. Ciferník je béžový, velice jednoduchý se zlacenými indexy a zlacenými ručičkami. Řemínek hodinek je vyroben z světlé kvalitní kůže. Hodinky i přes svoji praktičnost vypadají, díky použití žlutého a růžového zlata, velice luxusně a dýchají atmosférou New Yorku šedesátých let. I dnes, téměř 55 let po svém vyrobení, se stanou vítaným doplňkem na společenských událostech, případně nabízí i potenciál k investici. 

Autor článku Jan Vachtl

 

Zpět