Hodinářský veletrh v Basileji opět nezklamal

25.04.2016 20:19

Hodinářský veletrh v Basileji opět nezklamal

Nedávno skončila jedna z největších hodinářských akcí letošního roku- Veletrh hodinek BaselWorld 2016, jehož 44. ročník se již tradičně uskutečnil ve švýcarské Basileji. Od roku 2013 se veletrh koná v novém centrálním výstavním pavilonu nazývaném též „Ptačí hnízdo“. Veletrh je přehlídkou všeho podstatného co se v hodinářském řemesle odehrává. Letošního ročníku se zúčastnilo přes 150 000 návštěvníků, přes 4000 akreditovaných novinářů a řada vystavovatelů z více než 100 zemí světa.

V několika halách zde vystavují značky jako Rolex, Omega, Longines, Bulgari, Zenith, Tudor, Poljot, Blancpain, Seiko a další. I když je název centrálního pavilonu totožný jako olympijský stadion v Pekingu, dlouhou dobu byli čínští vystavovatelé záměrně segregováni do speciálních pavilonů na okraji veletrhu, to již dnes ale neplatí a z čínských výrobců zmíníme například značku Seagull. Všechny novinky z BaselWorldu 2016 budou na českém trhu dostupné od září 2016.

I letošní rok se nesl v trendu hodinek větších rozměrů, což potvrzuje ideu o tom, že kvalitní mužské hodinky mají i výraznou estetickou a společenskou funkci, a mají být tedy dostatečně viditelné, aby jejich majitel okolí demonstroval své sociální postavení. Na veletrhu jsou k vidění i firmy, které se do nedávné doby o výrobu hodinek nezajímaly, leč vývoj technologií je donutil tento trend přehodnotit. Na první pohled firmy Samsung ani Apple nejsou zjevně hodinářskými giganty, ale zdání klame. Obliba chytrých hodinek se zvyšuje a tradiční výrobci mobilních telefonů se předhánějí, čí chytré hodinky nabídnou více funkcí.

Návštěvníci mohli obdivovat kupříkladu luxusní hodinky Omega Speedmaster Moonphase, které navazují na tradici prvních hodinek, které zavítaly na Měsíc. V naší nabídce máme od společnosti Omega též velice raritní kousek, pro milovníky retro stylu nabízíme Společenské, původně kapesní hodinky Omega z let 1939-1940. Hodinky mají původní porcelánový ciferník a zlacené původní ručičky.

Mezi další zajímavé hodinky patřili například Zenith New Heritage Pilot, které na první pohled vyzařují silným osobitým charakterem. V naší nabídce naleznete od společnosti Zenith též jeden unikát, stříbrné kapesní hodinky Zenith Sterling Silver, vyráběné mezi léty 1902-1920. Na lícové straně najdete na těchto hodinkách zcela unikátní plastický reliéf krajiny helvétského kříže. Tyto hodinky se nestanou jen nevšedním módním doplňkem jeho nositele, ale zároveň i trvalým investičním vkladem což v dnešní době ocení nejeden investor.

Veletrh hodinek v Basileji lze každému milovníkovi hodinek jen doporučit a doporučení na závěr, vyhraďte si na veletrh BaselWorld 2017 více dní ať se můžete nerušeně kochat krásou klenotů zde vystavovaných. 

Autor článku Jan Vachtl

Zpět