Hodinky a James Bond, nerozlučná dvojka

05.07.2016 13:36

Hodinky a James Bond, nerozlučná dvojka

Dnešní článek pojmu spíše jako odlehčení a zaměřím se v něm na hodinky, které zdobily zápěstí asi nejznámějšího britského agenta MI6  Jamese Bonda. Ke stylu agenta 007, z filmů na náměty knih Iana Fleminga, neoddiskutovatelně patří kromě krásných žen, suchého Martini, zbraní a rychlých aut také značkové náramkové hodinky. Není překvapením, že hodinky, které 007 nosí na zápěstí nejsou vybírány jen tak náhodně. Jedná se o promyšlenou a zaplacenou reklamu, která jistě velice efektivně pomohla zvýšit prodej vybraných modelů.

Fanoušci „tradičních“ bondovek se Seanem Connerym mohli obdivovat vodotěsné hodinky Rolex Oyster Perpetual Submariner, konkrétně model Submariner 6538A. S tímto modelem jste se mohli setkat v úvodní bondovce Dr. No, následně si je Sean Connery vzal i na výpravu do Istanbulu v díle Srdečné pozdravy z Ruska a i při záchraně zlatých rezerv USA v díle Goldfinger byl k vidění opět tento model. V díle Thunderball, kde 007 hledá ukradené jaderné bomby si kromě předchozího modelu Rolex Submariner navlékl i hodinky Breitling Diver Chrono. Tento díl je specifický tím, že se velká část odehrává pod vodou, vodotěsnost hodinek tak byla konečně náležitě ověřena v praxi. Rolexky se objevily i v následujícím díle z Japonska Žiješ jenom dvakrát.

Po pátém díle vystřídal Seana Conneryho australský model a herec George Lazebny, leč hodinky v tomto zimním díle ze Švýcarska zůstaly opět stejné, stejně tak jako v díle Diamanty jsou věčné, kde se naposledy vrátil Connery na filmové plátno bondovek.

Nástup digitální éry s sebou nesl změnu hodinek i hlavního představitele agenta 007, jímž se stal Roger Moore. V díle Žít a nechat zemřít můžeme vidět asi nejextravagantnější hodinky co kdy slavný agent MI6 navlékl, a to Hamilton Pulsar LED. Tyto digitální hodinky se tvarem i provedením liší zcela od všeho co kdy zápěstí agenta 007 zdobilo. Samozřejmě nezapomněl ani v tomto díle i v následujícím Muž se zlatou zbraní opět navléknout i Rolex Submariner 5513. Tradičnější digitálky značky Seiko jsou k vidění v filmech Agent, který mne miloval, zde se jedná o model Seiko 0674, Moonraker s modelem Seiko M354 Memory-Bank Calendar, Jen pro tvé oči s modelem Seiko H357 Duo Display, Chobotnička s modelem Seiko TV Watch a naposledy se hodinky Seiko objevily v díle Vyhlídka na vraždu, ve které vystoupil naposledy i Roger Moore.

Timothy Dalton ve svých dvou dílech Dech života a Povolení zabíjet navlékl osvědčené Rolexky, ale také Tag Heuer Professional. Další změna a to vskutku významná přišla v devadesátých letech s nástupem Pierce Brosnana. Ve všech jeho čtyřech dílech s názvy Zlaté oko, Zítřek nikdy neumírá, Jeden svět nestačí a Dnes neumírej doplňuje styl agenta 007 model Omega Seamaster Profesional. S nástupem Daniela Craiga značka zůstala, změnil se jen model na Omega Seamaster Planet Ocean, které jsou k vidění ve filmech Casino Royal, Quantum of Solace a Skyfall. Právě v díle Skyfall, který si mnoho z nás spojí s titulní písní od zpěvačky Adele se objevil poprvé i model Omega Aqua Terra. Tento model se dočkal i limitované edice 15007 kusů. I když se jedná o ohromné číslo na limitovanou edici, tak přesto jsou hodinky s detaily odkazujícími k filmu Skyfall zárukou jedinečného klenotu. No a nakonec hodinky z nejnovějšího dílu Spectre, od jehož uvedení do kin neuplynul ještě ani rok. Jedná se o model Omega Seamaster 300 Spectre. Hodinky jsou celé laděny do černé barvy a jsou k dostání i ve volném prodeji limitované edice 7007 kusů.

Zpět