Limitovaná edice ruských hodinek Vodolaz s mřížkou

15.08.2016 21:33

Limitovaná edice ruských hodinek Vodolaz s mřížkou

Není to tak dávno, kdy byla naše nabídka hodinek obohacena o hodinky ruské značky Moscow Classic konkrétně o model Kosmonaut. Naše nabídka obsahuje ale i další hodinky z této moskevské továrny. Byla by určitě škoda tento zajímavý model opomenout. Příznivci námořnictva a potápění budou jistě s dnešním výběrem více než spokojeni.

Abyste nemuseli hledat v předešlých článcích, tak tady je stručně něco o hodinářské firmě Moscow Classic. Společnost byla původně založena pod ruským názvem Классические русские часы (tedy Klasické ruské hodinky) v roce 1996. Z počátku se jednalo pouze o firmu, co dodávala hodinky značky Poljot na evropský trh. Zkušenosti s prodejem ruských hodinek v Evropě využil generální ředitel firmy k tomu, aby v roce 2002 zahájil vlastní výrobu hodinek pod dnešní značkou Moscow Classic. Do dnešní doby společnost vydala na 100 modelů hodinek, v převážné většině se jedná o limitované edice po 300 až 500 kusech. Hlavním mottem společnosti je kvalita ne kvantita. Do hodinek jsem montovány ruské strojky značek Molnija a Poljot a dále švýcarské strojky ETA.

Model, dnes představovaný, používá známý švýcarský strojek ETA 2824, který Moscow Classic montuje do dalších třiceti modelů hodinek nejrůznějších typů, od klasických hodinek, po vojenské a nakonec námořnické. Hodinky Moscow Classic Vodolaz 2824 byly vyrobeny v počtu pouze 500 kusů a na první pohled zaujmou mřížkou přes sklíčko, která slouží k tlumení nárazů a snižuje pravděpodobnost poškození sklíčka při potápění. Jejich voděodolnost je 10ATM. Po nakouknutí do tabulky voděodolnosti zjistíte, že je využijete spíše na povrchové plavání a potápění do malých hloubek než na adrenalinové potápění. Hodinky nabízíme ve dvou provedeních, obě mají společné masivní stříbrné pouzdro s rozebíratelnou horní částí. Pokud se rozhodnete mřížku z hodinek vyjmout není to problém. Nahradíte ji jen vymezovací podložkou, kterou od nás v ceně hodinek dostanete. Ovládací korunka je chráněna stříbrnou masivní šroubovací korunkou. Ručičky spolu s indexy a arabskými číslicemi 3,6,9 a 12 jsou luminiscentní a samozřejmě nechybí nápis potvrzující, že hodinky byly vyrobeny v Rusku. Na lícové straně pouzdra naleznete rytinu potápěčské helmy a nápis ВМФ СССР (rusky Военно-морской флот СССР) tedy něco, co jde do češtiny přeložit jako Sovětské námořnictvo. Tento, pro svoji mřížku, velice neobvyklý kousek v naší nabídce určitě stojí za zvážení, dodáme vám ho v dárkovém balení.

Zpět