Primky oslavily na loňském veletrhu Hodinky a klenoty úchvatných 66 let

30.05.2016 22:58

Primky oslavily na loňském veletrhu Hodinky a klenoty úchvatných 66 let

Od 24. září probíhal v Průmyslovém paláci v pražských Holešovicích po dobu tří dnů 24. ročník specializovaného veletrhu Hodinky a klenoty, na kterém oslavila značka PRIM již 66 let od svého vzniku.

Na veletrhu si návštěvníci mohli prohlédnout celou řadu náramkových hodinek, drahocenných šperků, ale také minerálů a obalových materiálů. Hodinky a šperky totiž k sobě přirozeně patří. V jednom z pavilonů veletrhu byla možnost si prohlédnout hodinky, které aspirovaly na cenu Hodinky roku 2015. Soutěž má hned několik kategorií, kupříkladu  Tourbillon, Skeleton, Měsíční fáze, ale třeba také Věčný kalendář. Zájemci z řad odborné i laické veřejnosti se mohli zúčastnit v rámci doprovodného programu i módní přehlídky svatebních šatů, ukázek zlatnických technik, nechat si zdarma ověřit množství drahých kovů ve špercích nebo nechat si provést zkoušku vodotěsnosti svých náramkových klenotů na počkání zdarma.

Na veletrhu Hodinky a klenoty vystavovala i tradiční česká značka PRIM společnosti ELTON hodinářská z Nového Města nad Metují, která zde oslavila 66 let od založení původního podniku Chronotechna v Liberci, jehož součástí se stal i odštěpený novoměstský závod. Návštěvníci se ve stánku hodinářů z Nového Města mohli dozvědět interesantní fakta o tomto českém výrobci náramkových hodinek, mohli si prohlédnout historické dokumenty a fotografie nejen hodinek a samozřejmostí byla i prohlídka historických i současných hodinek, které ELTON hodinářská vyrábí. Prezentovány byly i modely, které byly vyrobeny ve spolupráci s partnery z exotického Japonska, do kterého se PRIMky poslední dobou hojně vyvážejí a u místních slaví velký úspěch.

Letošní ročník veletrhu Hodinky a klenoty se uskuteční na holešovickém výstavišti od 29.září do 1. listopadu a bude tak jako vždy přístupný i široké veřejnosti.

Na veletrhu nebyly ale vystavovány pouze společenské hodinky, ale i sportovní a outdorové, proto jsem se dnes rozhodl doporučit opět jeden z našich sportovních modelů hodinek PRIM, tentokrát to bude model Humberto z roku 1980. Tmavě černý pryžový pásek perfektně koresponduje s černým ciferníkem a žlutými indexy, které se na tomto tmavém podkladu neobyčejně vynikají. Kromě sportovního využití se hodinky hodí i k neformálním aktivitám či procházkám v přírodě.

 

Autor článku Jan Vachtl

Zpět