Tobruk i Otec vlasti mají své limitované hodinky

14.07.2016 09:33

Tobruk i Otec vlasti mají své limitované hodinky

Nedávno jsme se dozvěděli něco o investičním potenciálu hodinek. Ve spleti nejrůznějších kritérií nechybělo ani hledisko počtu vyrobených kusů hodinek, přičemž čísla nad několik stovek již byla brána spíše za sériovou výrobu než za opravdovou malou limitovanou edici. Česká značka PRIM od společnosti ELTON hodinářská z Nového Města nad Metují není v oblasti limitovaných edicí žádným nováčkem, a proto si její kousky dnes představíme.

 

Prim Orlík II.-Tobruk

V roce 2015 byla vyrobena stokusová limitovaná edice (ano, v tomto případě se jedná na naše poměry určitě o limitovanou edici) hodinek Prim Orlík II.-Tobruk, která byla vydána při příležitosti bojů o severoafrické město Tobruk. Tobruk byl významným přístavním městem v Libyi a za druhé světové války o něj měla německá a italská vojska eminentní zájem. Na obraně města se po boku britských vojáků vyznamenali i českoslovenští vojáci pod vedením podplukovníka Karla Klapálka. Čtrnáct jich zde při urputných bojích odešlo na věčnost. Limitovaná edice primek má pouzdro vyrobeno z titanu, který je zárukou pevnosti a odolnosti. Hodinky používají strojek Prim, kalibr 98.01 s automatickým nátahem. Rotor hodinek zdobí český lev. Číselník i řemínek mají barvu pouštního písku a věrně tak upomínají k oné historické události.

 

Prim Karel IV. L.E.

Druhou limitovanou edici, kterou dnes představím je letošní stokusová série vydaná při příležitosti 700 výročí narození Otce vlasti Karla IV. Limitovaná edice na sobě nese významné malby či rytiny upomínající na vládu Karla IV. Kupříkladu jeho malba je na hodinkách provedena ručně, každý kus je tedy unikát, zlacený rotor má tvar korunovačního jablka. Královskou korunu nepřipomíná nic jiného než korunka hodinek. Prvních 10 kusů hodinek je zhotoveno z 18k zlata, prodávají se i varianty se zlatou obručí a korunkou a nakonec i varianty z nerezové oceli.

V našem e-shopu naleznete celou řadu starožitných modelů hodinek Prim, taktéž se zaměřujeme na repasace původních Primek a v nabídce máme i celou řadu náhradních dílů od sklíček počínaje ručičkami konče. Opravdu neotřelý je model Prim Sport I. z roku 1968, který máme pouze v jednom jediném kuse, který čeká možná právě na vás. Hodinky prošly náročnou repasí, při které se například ultrazvukem čistilo pouzdro, vyměnili ručičky nebo se kompletně rozebral strojek do posledního komponentu a provedla důkladná kontrola všech jeho součástek. Pryžový řemínek má jednu zajímavou vychytávku, a to kompas barevně zcela ladící s ciferníkem samotných hodinek. Jak už název hodinek napovídá sport je jejich hlavní užití. Kompas na hodinkách určitě využijí i nadšení chodci, kteří kromě času chtějí bez pomoci moderních informačních technologií zjišťovat svoji polohu za pomoci světových stran. Jistě neuděláte ostudu pokud si hodinky Prim Sport I vezmete i k outfitu ve stylu Casual, případně Smart casual.

Prim Sport I. z roku 1968

Autor článku Jan Vachtl

Zpět