V Německu sestavený chronograf Kirova čeká právě na vás

02.08.2016 08:22

V Německu sestavený chronograf Kirova čeká právě na vás

Před nějakým časem jsme se intenzivně zabývali ruskými hodinkami a vysvětlovali si poměrně složitý systém ruského pojmenovávání značek a modelů hodinek, ve kterém se vyzná snad opravdu jen velký znalec. Naše nabídka hodinek z Ruska byla obohacena o jeden jediný kus hodinek Kirova Kapitán, které vyrábí jako jednu ze svých modelových značek První Moskevská hodinářská továrna. Co je na tomto modelu jistě opravdu zajímavé je, že byl vyroben v Německu a i rytiny na rubové straně chronografu jsou vyvedeny v němčině a ne v ruské azbuce.

Opakování je matkou moudrosti, proto jen stručně něco ke značce, která produkci hodinek Kirova zastřešuje - tedy k První Moskevské hodinářské továrně, dnes známé podle své nejznámější modelové řady jako „Poljot“. Hodinářská továrna byla založena 6.11.1931, den před oslavami Říjnové revoluce. Továrna dnes produkuje vlastní strojky Poljot a samozřejmě i mnoho modelových řad hodinek jako je Aviator, Šturmanskije, Rodina, Okean, Sekonda a dnes představované Kirovskie. Určitě se sluší zmínit, že továrna nesla mezi lety 1935 až 1992 ve svém názvu přídomek и. m. Кировa. Tento přídomek upomíná na tehdy oblíbeného politika Sergeje Mironoviče Kirova, který usiloval o uvolnění politických poměrů na počátku třicátých let v SSSR a varoval před odtržením politických elit od reálného života běžných občanů. Tento ruský revolucionář byl zastřelen v prosinci 1934, přesto dodnes z kolektivní paměti v Rusku nezmizel. Bylo po něm pojmenováno mnoho věcí, od ostrovu po města, regiony, desítky továren, tříd vojenských lodí apod.

A nyní ke chronografu Kirova Kapitán. Hodinky jsou osazeny strojkem Poljot 3133 s průměrem 31 mm a tloušťce 7,35 mm. Tento model byl vyroben mezi léty 2000 a 2005. Dnes je již bohužel rozebrán, proto je jeden jediný kus v naší nabídce opravdu jedinečnou příležitostí ke koupi. Pouzdro je vyrobeno z ušlechtilé oceli a je matováno pískováním, což je na první pohled vidět. Kromě toho má pouzdro průhledné dýnko a můžete se tedy podívat do nitra hodinového strojku. Stříbrné pouzdro skvěle barevně koresponduje s bílým ciferníkem, který disponuje zlatými indexy 1-12. Minutová a hodinová ručička je lumuniscentní. Osobně  bych hodinky nezatracoval ani jako dárek nejen pro muže, ale i pro sebevědomou ženu, a to zejména pro kombinaci bílé a stříbrné barvy. Hodinky se perfektně hodí k neformálnímu oblečení a pro svojí praktičnost i do pracovního procesu.

Autor článku Jan Vachtl

Zpět