Phoibos Eagle Ray Bronze PY018F natural Meteroite, švýcarský automat Selita SW200

Kód: 4987
Novinka
Značka: Phoibos
13 920 Kč / ks 11 504 Kč bez DPH
Skladem

Potapěčské hodinky Phoibos Bronze PY018F s vodotěsností 50 ATM - 500M. Tento model spadá do nové kolekce Eagle Ray, která se vyznačuje elegantním nadčasovým designem. Díky bronzovému pouzdruse na povrchu začne utvářet charakteristická patina, která postupně dodá hodinkám úplně jiný vzhled. Tu lze ale snadno odstranit a hodinky tak dostat do nového naleštěného stavu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V této nové řadě také nově najdete automatický strojek Sellita z výrobního závodu ve švýcarském městečku Chaux-de-Fonds. Strojek Sellita SW200-1, je plnohodnotným konkurentem kalibru Eta 2824-2 s identickými parametry. Sklíčko hodinek je ze safíru, mírně vypouklé s trojitou antireflexní vrstvou. 

Ciferník hodinek je vyroben z meteoritu Muonionalusta. Jeho lokalita se nachází za polárním kruhem v severní části Švédska u vesnice Kitkiöjoki. Ke klasifikován jako oktaedrit třídy IVA a má velmi krásnou strukturu Widmanstattenových obrazců, které vzniknou na řezu po naleptání kyselinou dusičnou.Tento meteorit dopadl na zem přibližně před jedním milionem roků. Během zaledňování byly jednotlivé kusy druhotně transportovány na jiná místa, než je místo původního pádového pole. Chemický obsah meteoritu je: 8.42% Ni, 2.24 ppm Ga, 0.133 ppm Ge, 1.6 ppm Ir, R. Schaudy et al. (1972). Zbytek je železo Fe.

POUZDRO

Průměr: 41 mm bez korunky
Výška: 14 mm
Délka: 47 mm

Materiál: CuSn8 Bronz, dýnko ocelové 316 L, materiál má klasickou patinu charkteristickou pro tuto slitinu, oproti obrázku se podle toho může lišit vzhled. 
Vodotěsnost: 50 ATM
Luneta: Otočná luneta s keramickou vložkou, 120 kliknutí 
Korunka: Šroubovací

STROJEK

Značka: Sellita Swiss
Typ: Automat
KalibrSW200-1

Funkce: Klasické zobrazení času a data
Rezerva chodu: 38 hodin 
Frekvence: 28 800 bph

SKLÍČKO

Materiál
: Safír s trojitou antireflexní vrstvou;
efekt čistého průhledu
Tvar: Jemně vypouklý, kopírující tvar lunety

CIFERNÍK

Barva: Černá - Meteroite Muonionalusta, každé hodinky mají originální strukturu.
Materiál: Smalt - keramika

Luminiscence: Super-LumiNova BGW9, 15 vrstev

ŘEMÍNEK

Materiál: Kožený + gumový
Barva: Černá
Šířka:
 20 mm

V balení naleznete jak kožený, tak gumový řemínek s nářadím pro snadnou výměnu. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Phoibos
Záruka: 2 roky
VELIKOST POUZDRA: Střední (38-42 mm)
Pohon: Automat
? Barva ciferníků: Černá
Barva řemínku: Černá
Funkce: Datumovka, Luminiscence
Luminiscence: Ano
Materiál pouzdra: Bronz
Materiál řemínku: Kůže, Pryž
? Materiál sklíčka: Safír
VODOTĚSNOST: 500M - hlubinné potápění

Značka hodinek PHOIBOS vyvíjí vysoce kvalitní hodinky používající výhradně švýcarské a japonské značky strojků. Jsou vyráběny tak, aby odolaly nejnáročnějším podmínkám v reálném světě. Každá péče je věnována tomu, aby hodinky splňovaly nejvyšší standardy před tím, než opustí dílnu výrobce.

PHOIBOS Diver jsou neobyčejné potápěčské hodinky – ve vodě i mimo ni fungují perfektně. Můžete s nimi plavat, potápět se nebo provozovat jakékoli jiné vodní sporty. Mají voděodolnost 30 ATM (tzn. vydrží 300 m pod vodou) a překvapí vás mimořádnou luminiscencí Super-Luminova. Díky ní je čas jasně čitelný i při potápění v jeskyních nebo ve větších hloubkách.  
 
Provedení hodinek PHOIBOS Diver je založené na masivním ocelovém tahu, řemínku s překlápěcí sponou a bezpečnostní páčkou na boku. Fenomenální design doplňuje klasické zobrazení času – centrální vteřinovka a datumovka na pozici 3. Jednoduše, ve vodě nebo na souši – při jakékoli aktivitě budete vypadat dobře. 

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář