Hodinky pro leváky

I když my praváci to možná tolik nevnímáme, v našem okolí je celá řada leváků, kteří musí každý den čelit různým omezením, s nimiž by pravák neměl problém. Proto chceme všem levákům udělat radost nabídkou hodinek, které mají korunku posazenou tak, aby vyhovovala všem, kteří nosí hodinky na pravé ruce.

Vyznavače vojenského designu určitě nadchne model Parnis 3113 a 3112 s masivním pouzdrem a velice výraznou korunkou. Pokud dáváte přednost spíše nenápadnějšímu stylu, doporučujeme automatické hodinky značky Laco Atacama 46 mm, které mají korunku umístěnou nikoli vpravo, či vlevo, ale neutrálně nahoře na středu ciferníku na pozici 12. Laco myslelo i na masivnější provedení hodinek, a proto nabízí také armádní hodinky Laco Seven Seas a Laco Ocean. Tento typ hodinek byl konstruován pro německé speciální jednotky a chlubí se vodotěsností do 1000M.

5271-629359-129312-1 (1)

Takzvaný The Left-Hander's Club vznikl roku 1992 v Británii a připadá na 13.8. Cílem tohoto svátku je ukázat výhody i nevýhody leváctví. Hrají se sportovní zápasy leváků proti pravákům, pořádá se pití čaje levou rukou, nebo otevírání zátek od vína či piva levou rukou.

29356-17

 

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář