Tipy jak se starat o kožený řemínek a prodloužit tak jeho životnost

Kvalita a vzhled pánských hodinek nestojí pouze na provedení strojku a pouzdra. Celkový charakter vašich hodinek podtrhuje také řemínek, u kterého záleží především na kvalitě materiálu a provedení. Jak správně vybrat řemínek se dočtete zde


Co ale dělat pro to, aby nám kožený řemínek vydržel co nejdéle?

V zásadě se stačí držet pár jednoduchých pravidel, která jsou navíc snadno automatizovatelná.

⇒ Řemínky střídejte

Střídáním prodloužíte jejich životnost. 

e-01-lifestyle-feature-sq

⇒ Používejte regenerační krémy 

Důležitá je pravidelná péče pomocí regeneračních a impregnačních krémů. Tyto krémy řemínek správně vyživují a chrání ho před okolními vlivy, a rozhodně se vyplatí tuto péči pravidelně dodržovat

.jak_se_starat_cisteni_kozeneho_reminku_pasku_hodinkam

⇒ Vyhýbejte se působení vlhka a přílišného tepla

Díky krémům sice pásek získá ochranu, nicméně, dávejte pozor na vodu. Ta kůži opravdu nesvědčí, a pokud už se tak stane třeba i díky dešti, co nejdříve řemínek vysušte hadříkem při pokojové teplotě. Urychlení sušení například na topení nebo fénem by mohlo být velmi negativní dopad na kvalitu. A stejně tak jako vlhkost, není dobrý ani dlouhodobý příval slunečních paprsků.

⇒ Řemínek neutahujte příliš pevně

Na zápěstí by měly být hodinky utáhnuty tak, aby šly případně lehce otáčet okolo zápěstí. Při výběru také dbejte celkové délky pásku, aby po zapnutí byly k dispozici alespoň další tři dírky. To sice nemá přímý dopad na jeho životnost, ale rozhodně je to elegantnější a pohodlnější než mít řemínek zapnutý na úplně poslední dírce.

Pro ty, kteří vlastní nebo plánují koupi vodotěsných hodinek, doporučujeme nylonové nebo ocelové řemínky. Nemusíte se tak bát žádných vodních sportů a dalších aktivit, u kterých nemůžete zajisit, že se nenamočíte.  

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení