Kapesní hodinky Helvetia Chronométre 1920-1935 + Dárek k objednávce. Vybrat si můžete z: Antistatická utěrka, Multifunkční karta

Kód: AD43618
Značka: Helvetia
ZDARMAZDARMA
Kapesní hodinky Helvetia Chronométre 1920-1935
8 990 Kč / ks 7 430 Kč bez DPH
Vyprodáno
Možnosti doručení

Stříbrné dvouplášťové kapesní hodinky Helvetia Chronométre z let 1920-1935. Ciferník je ve skvělém stavu se zlacenými ručičkami. Pouzdro hodinek je stříbrné v kvalitě 0,800. Prachovka je niklovaná. Vnější stříbrné pouzdro je po okrajích zlacené, růžovým zlatem. Mechanický strojek je v nádherném stavu a má povrch stříbřitý povrch. Je unikátní s ohledem na velmi vzácný druh mikroregulace, s posuvným kolem. Sklíčko je původní minerální. 

Tyto hodinky jsou obvykle sběratelské kousky, jejichž hodnota časem rozhodně neklesne, a jedná se tak o výbornou dlouhodobou investici.   

Detailní informace

Detailní popis produktu

POUZDRO

Průměr: 50 mm bez korunky
Výška: 12,5 mm
Materiál: Stříbro, kvalita 0,800
Prachovka: Nikl

STROJEK

Značka: Swiss Helvetia
Typ: Mechanický
Kalibr: 32B
Rezerva chodu: 30 hodin
Stav
Strojek je po důkladném kompletním servisu a seřízení

SKLÍČKO

Materiál:
Minerální
 
Tvar: Rovný

CIFERNÍK

Barva: Béžová 
Ručičky: Zlacené 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vyprodané hodinky
Záruka: 1 rok
Pohon: Mechanický - ruční nátah
Rozměr pouzdra: Velké (47 mm a více)
Barva ciferníků: Béžová
Materiál pouzdra: Stříbro
? Tvar pouzdra: Kulatý

Historie hodinek Helvetia sahá zpět do roku 1848, kdy Lois Brands založil obchodní zastoupení pro prodej hodinek. V roce 1880 společně se svým bratrem otevřely výrobní podnik GENERALE WATCH COMPANY. Produkovaly kvalitní a velmi přesné hodinky garantovali přesnost neuvěřitelných 30 sekund za den. O čtyři roky později jejich firma produkovala ročně 100 000 kusů a stali se největším výrobcem hodinek ve Švýcarsku. Jako jedni z prvních produkovali hodinky v sériové výrobě, součástky byly zaměnitelné, výroba kvalitnější a jednodušší. Společně s bankéřem Henri Rieckelem založili společnost Omega, obchodní značka měla ohromný úspěch, z tohoto důvodu bylo rozhodnuto na souběžném působení obou značek na trhu. G


G.S.T.P.  
Velmi známá značka, kterou byl signovány hodinky britských vojenských sil v období let 1939-1945. Britské ozbrojené složky potřebovaly velké množství spolehlivých hodinek a vlastní produkce nebyla schopna požadavky uspokojit. Bylo osloveno několik švýsarských výrobců. Požadavek na kapesní hodinky zněl: Spolehlivost, přesnost, dodávky náhradních dílů, jednoduchost opravy, přehledný ciferník. Kapesní hodinky byly zakoupeny pro pozemní personál letišť, radarové stanice, řidiče, operátory a další kde bylo potřeba koordinovat činnost. Všechny hodinky značeny Genaral Service GSTP byly vybaveny 15 kameny, světlým nebo černým ciferníčkem se snadnou čitelností opatřené luminiscencí, zadní víčko(dýnko) bylo v naprosté většině zaklapávací, objevují se však také hodinky se šroubovaným dýnkem. Nejznámější značky Leonidas, Helvetia, dále pak  ale hlavně hodinky bez označení firmy.

Zdroj " Military Timepieces 1880-1990, Z.M. Wesolowski vydání z roku 1996" 

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář