Helvetia 1939-1945 vojenské hodinky + Dárek k objednávce. Vybrat si můžete z: Antistatická utěrka, Multifunkční karta

Kód: AD40064
Značka: Helvetia
ZDARMAZDARMA 8 100 Kč –11 %
Helvetia 1939-1945 vojenské hodinky
8 100 Kč –11 % 7 200 Kč / ks 5 950 Kč bez DPH
Vyprodáno
Možnosti doručení

Kapesní hodinky britské armády z období 1939-1945. Signované GSTP 175121 s leteckou šipkou, tyto hodinky mohly používat pouze posádky bombardérů. Hodinky jsou plně funkční a jsou ve velmi dobrém stavu. Byl proveden kompletní servisu strojku, vyměněno minerální sklíčko a nátahová pružina.

Detailní informace

Detailní popis produktu

POUZDRO

Průměr: 52 mm bez korunky, 65 mm včetně korunky
Výška: 15 mm
Délka pouzdra: 72 mm

Materiál: Obecný kov

STROJEK

Značka: Swiss Helvetia
Typ: Mechanický
KalibrGWC
Rezerva chodu: 31 hodin
Stav
Strojek je po důkladném kompletním servisu a seřízení

SKLÍČKO

Materiál:
Minerální
 

CIFERNÍK

Barva: Bílá

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vyprodané kapesní hodinky
Záruka: 1 rok
Pohon: Mechanický - ruční nátah
Rozměr pouzdra: Velké (47 mm a více)
Barva ciferníků: Bílá
Materiál pouzdra: Obecný kov
? Tvar pouzdra: Kulatý
Styl: kapesní
Určení: Pánské

Historie hodinek Helvetia sahá zpět do roku 1848, kdy Lois Brands založil obchodní zastoupení pro prodej hodinek. V roce 1880 společně se svým bratrem otevřely výrobní podnik GENERALE WATCH COMPANY. Produkovaly kvalitní a velmi přesné hodinky garantovali přesnost neuvěřitelných 30 sekund za den. O čtyři roky později jejich firma produkovala ročně 100 000 kusů a stali se největším výrobcem hodinek ve Švýcarsku. Jako jedni z prvních produkovali hodinky v sériové výrobě, součástky byly zaměnitelné, výroba kvalitnější a jednodušší. Společně s bankéřem Henri Rieckelem založili společnost Omega, obchodní značka měla ohromný úspěch, z tohoto důvodu bylo rozhodnuto na souběžném působení obou značek na trhu. G


G.S.T.P.  
Velmi známá značka, kterou byl signovány hodinky britských vojenských sil v období let 1939-1945. Britské ozbrojené složky potřebovaly velké množství spolehlivých hodinek a vlastní produkce nebyla schopna požadavky uspokojit. Bylo osloveno několik švýsarských výrobců. Požadavek na kapesní hodinky zněl: Spolehlivost, přesnost, dodávky náhradních dílů, jednoduchost opravy, přehledný ciferník. Kapesní hodinky byly zakoupeny pro pozemní personál letišť, radarové stanice, řidiče, operátory a další kde bylo potřeba koordinovat činnost. Všechny hodinky značeny Genaral Service GSTP byly vybaveny 15 kameny, světlým nebo černým ciferníčkem se snadnou čitelností opatřené luminiscencí, zadní víčko(dýnko) bylo v naprosté většině zaklapávací, objevují se však také hodinky se šroubovaným dýnkem. Nejznámější značky Leonidas, Helvetia, dále pak  ale hlavně hodinky bez označení firmy.

Zdroj " Military Timepieces 1880-1990, Z.M. Wesolowski vydání z roku 1996" 

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář