Kapesní zlacené hodinky Longines z let 1901-1904 + Dárek k objednávce. Vybrat si můžete z: Antistatická utěrka, Multifunkční karta, Kovový zkracovač ocelového tahu

Kód: 5015
Značka: Longines
14 990 Kč / ks 12 388 Kč bez DPH
Vyprodáno
Možnosti doručení

Sběratelsky velmi zajímavé kapesní hodinky Longines z let 1901-1904 v perfektním stavu. Pouzdro hodinek je zlacené (GOLD FILLED) od americké firmy C.W.C. Co., značeno Trade Mark Warranted 25 years. Jedná se o válcované zlato, které má minimálně 5 % váhového podílu obalu hodinek. Strojek je můstkový se švýcarským krokem, vláskem Brequet a mikroregulací jako u chronometrů. Ciferníček je porcelánový ze zlatými indexy a arabskými číslicemi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodinky byly vyrobené na zakázku firmou H.J. HOWE ve městě Syracuse, státě New York. Bylo běžné, že se švýcarské strojky a komponety vyvážely nejen po Evropě, ale také do zámoří, kde se hodinky se souhlasem firmy sestavovaly. Takové hodinky poté firma, která hodinky kompeltovala, také sama značila, jako na těchto. Na strojku můžete vidět dodatečné gravírování H.J. HOWE SYRACUSE N Y a 17 jewels. Strojek je z výroby signován pod setravačkou SWISS. Výrobní číslo strojku je 1379479.

POUZDRO

Průměr: 50 mm bez korunky
Průměr včetně korunky: 64 mm
Síla: 14,4 mm
Materiál: Zlacené

STROJEK

Výroba: Swiss
Typ
: Mechanickýmikroregulací

Kameny: 17
Sériové číslo: 1379479 - výroba v letch 1901-1904
StavStrojek je plně funkční, po kompletním servisu a seřízení 

SKLÍČKO

Materiál:
Minerální

Tvar: Vypouklý

CIFERNÍK

Barva: Bílá
Materiál: Smalt

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vyprodané kapesní hodinky
Záruka: 1 rok
Rozměr pouzdra: Velké (47 mm a více)
? Tvar pouzdra: Kulatý
Styl: kapesní
Určení: Pánské

Longines patří mezi tradiční a vyhlášené výrobce luxusních pánských i dámských hodinek. Tato švýcarská firma byla založena již v roce 1832, svůj vlastní první hodinový strojek vyrobila v roce 1867. Na počátku 20. století bodoval model kapesních hodinek La Renommée na světové výstavě v Paříži, a od té doby se tato značka stala synonymem kvality a krásy.

V naší nabídce najdete starožitné kousky této značky, se kterými zapůsobíte na každou společnost jako muž, který se opravdu vyzná.

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář