Stříbrné kapesní hodinky Ludvík Hainz 1870-1905 + Dárek k objednávce. Vybrat si můžete z: Antistatická utěrka, Multifunkční karta

Kód: AD43552
Značka: Alpina
9 490 Kč / ks 7 843 Kč bez DPH
Vyprodáno
Možnosti doručení

Stříbrné klíčovky Ludvík Hainz jsou sběratelsky velmi zajímavé hodinky. Vyrobeny byly v letech 1870-1905. 2 plášťové pouzdro je stříbrné, na vnitřním pouzdře je vygravírovaná signace Ludvík Hainz. Strojek je s válečkovým krokem (cylindrový) - funkci kotvy zastává váleček, který zabírá s krokovým kolem. Hlavní ložiska jsou osazena rubínovými kameny. Ciferník je smaltovaný, ručičky jsou velmi zdobné, z oceli. Zadní plášť se otevírá zatlačením na korunku. 

Tyto hodinky jsou obvykle sběratelské kousky, jejichž hodnota časem rozhodně neklesne, a jedná se tak o výbornou dlouhodobou investice.   

Detailní informace

Detailní popis produktu

POUZDRO

Průměr: 40 mm bez korunky, 47 mm včetně korunky
Průměr: 57 mm včetně oblíku
Výška: 10,3 mm
Materiál: Stříbro

STROJEK

Typ: Mechanický
Strojek se natahuje pomocí klíčku, který je součástí strojku.
Rezerva chodu: až 24 hodin
Stav
Strojek je plně funkční

SKLÍČKO

Materiál:
Minerální
 původní, tvarové
Tvar: Vypouklý

CIFERNÍK

Barva: Bílá
Materiál: Smalt

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vyprodané kapesní hodinky
Záruka: 1 rok
Pohon: Mechanický - ruční nátah
Rozměr pouzdra: Větší (43-46 mm)
Barva ciferníků: Bílá
Materiál pouzdra: Stříbro
? Tvar pouzdra: Kulatý
Styl: kapesní
Určení: Pánské
Historie značky Alpiny sahá až do roku 1883, její tradice hodinářské výroby trvá tedy více než 130 let. Jako skutečný průkopník švýcarského hodinářského průmyslu byla společnost Alpina zdrojem bezpočtu inovací, patentů a kalibrů. Po druhé světové válce byla značka nucena opustit svojí německou továrnu Glashütte, která byla znárodněna ve východním bloku tehdejší DDR. V současné době tato značka vyrábí luxusní sportovní hodinky. 
 
V naší nabídce najdete především starožitné hodinky této značky, u kterých můžete obdivovat nadčasový design a skutečnou historickou hodnotu.

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář