Nejsložitější mechanické hodinky na světě

V minulém článku jsme se dozvěděli interesantní informace o nejdražších hodinkách na světě, dnes se podíváme na ty nejsložitější, které mají více než 1000 komponentů mechanického strojku. Nemusíme ani zdůrazňovat, že velice často se ty nejsložitější hodinky často překrývají i s kategorií nejdražší, jelikož je hodinářské společnosti produkují pravidelně při nějakém velkém výročí společnosti a nový „jubilejní“ model se vyrobí jen v několika kusech. 

Nejdříve si ale představíme jaké funkce je vůbec možno kromě měření času ve složitých hodinkách nalézt. Jedná se kupříkladu o minutovou repetici, indikátor odbíjení módů, repetici data, zvonkohru, věčný kalendář, tourbillon, planetárium, indikátor rezervy chodu, ukazatel dne a noci, ukazatel dne v týdnu, měsíce a data, přestupný rok, čtyřčíselný ukazatel roku, měsíční fáze, alarm a nesčetné další. Pro všechny tyto funkce se musí v mechanického strojku hodinek vyrobit jedinečný mechanizmus. 

Jako první představím hodinky IWC Ii Destriero Scafusia, kterými společnost IWC oslavila 125 výročí založení. Mechanický strojek hodinek má 750 částí a 21 funkcí, přičemž mezi nejzajímavější patří rozhodně ukazatel desetiletí a staletí nebo ukazatel měsíčních fází, u kterého se společnost dušuje, že se jedná o nejpřesnější ukazatel měsíčních fází v náramkových hodinkách. Kromě klasické verze z růžového zlata se vyráběla i platinová verze těchto krásných skvostů.

IWC-pink-gold-Grand-Complication-Large

Jako druhé představím hodinky Patek Philippe Grandmaster Chime ref.5175, které si společnost nadělila v roce 2014 ke svému 175 výročí založení. Hodinky s pouzdrem z 18karátového zlata mají 1366 komponentů mechanického strojku a jedná se o nejsložitější hodinky společnosti Patek Philippe, které dosáhly hodnoty 57 milionů korun. 

TheGrandmasterChime

Ještě o 117 komponentů více, celkově tedy 1483, mají hodinky Frank Muler Aeternitas Mega, které byly představeny v hotelu Hotel de Paris 7.listopadu 2009 s cenou 2,7 milionu amerických dolarů. 

A nakonec ty nejsložitější. Jedná se o kapesní hodinky Vacheron Constantin 57260 z roku 2015. Už v názvu hodinek můžete rozluštit počet funkcí, ano správně, hodinky mají úctyhodných 57 nejrůznějších funkcí a celkem 2826 komponentů. Mezi zajímavé funkce patří kupříkladu ta, že hodinky v době od 21 do 6 hodin ráno nevydávají žádné zvuky, aby tím nerušily ve spánku svého majitele. Odhadovaná cena hodinek je 10 milionů dolarů.

wp-vacheron-constantin_reference-57260

Vacheron-Constantin-Reference-57260-8wp-vacheron-constantin_reference-57260-toubillon

Autor článku Jan Vachtl

 

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení