Sturmanskie Gagarin Sports 2432-4571789 / Limitovaná edice 2000 kusů + Dárek k objednávce

Kód: AD43406
Tip Limited!
Značka: Sturmanskie
10 790 Kč / ks 8 917 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
30.11.2021
Elegantně sporotvní hodinky Sturmanskie Gagarin Sports 2432-4571789 nabízí vysokou kvalitu díky spolehlivému a léty prověřenému automatickému strojku Vostok 2432, výraznému ocelovému pouzdru a odolnému tvrzenému minerálnímu sklíčku. GMT je upraveno souběžným časem a otočnou vnitřní lunetou, nenastavuje se zvlášť ručičkou. 
  
Tento model je vyrobený v limitované edici 2000 kusů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Celá modelová řada Gagarin je věnovaná prvnímu kosmonautovi na světě, Juriji Gagarinovi, který uskutečnil let do vesmíru 12. dubna 1961 v raketě Vostok. Byl tak symbolicky vybrán automatický stojek značky Vostok. Na ciferníku je zobrazená zeměkoule, kterou Gagarin obletěl za 1 hodinu a 48 minut. Dráha letu rakety kolem zeměkoule je znázorněna ukazatelem času ve formátu 24 hodin. Na zadní straně pouzdra je vygravírovaná planeta země, tak jak jí viděl Jurij Gagarin.
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Gagarin
Záruka: 2 roky
Pohon: Automatický
VELIKOST POUZDRA: Větší (43-46 mm)
Barva ciferníků: Modrá
Barva řemínku: Černá
Funkce: Datum, Duální čas / GMT, Luminiscence
Luminiscence: Ano
Materiál pouzdra: Nerezová ocel
Materiál řemínku: Kůže
Materiál sklíčka: Minerál
? Tvar pouzdra: Kulatý
VODOTĚSNOST: 50M - sprchování
? Průměr pouzdra: 44 mm bez korunky
? Výška pouzdra: 13,5 mm
? Materiál pouzdra: Ušlechtilá nerezová ocel
? Dýnko: Šroubovací
? Vodotěsnost: 50 m – 5 ATM
? Barva ciferníku: Modrá
? Materiál sklíčka: Tvrzené minerální
? Pohon: Automat s možností ručního nátahu
? Strojek: Vostok 2432
? Rezerva chodu: 31 hodin
? Funkce: Klasické zobrazení času,GMT
? Luminiscence: SuperLuminova
? Šířka řemínku: 22 mm
? Materiál řemínku: Kůže
? Barva řemínku: Modrá

Historie hodinek značky Sturmanskie sahá až do hlubin vesmíru. Byly to právě hodinky této značky, se kterými Jurij Gagarin strávil téměř dvě hodiny v kosmu při obletu naší planety v roce 1961. Jeho hodinky byly vytvořeny tak, aby odolaly nehostinným kosmickým podmínkám. Se stejným přístupem k odolnosti a variabilitě použití se hodinky Sturmanskie vyrábí dodnes.

Dnes tato značka patří ruské společnosti Volmax, která se zrodila v hlavách několika odborníků se zkušenostmi z hodinářské firmy Poljot. Volmax od roku 2000 postupně obnovil výrobu hodinek tradičních značek Aviator, Buran a právě Sturmanskie. Při výrobě hodinek Sturmanskie si Volmax zakládá na odkazu původních hodinek a na této nostalgické vlně staví nejen design hodinek, ale zejména jejich funkčnost a odolnost. Většina hodinek je vyráběna v limitované nebo sběratelské edici, což jen podtrhuje celkovou výjimečnost této značky, jejíž produkty nenosili jen kosmonauti, ale také vojáci a piloti. A stejně jako všichni tito odvážní hrdinové, i vy si můžete pořídit hodinky, které můžete skutečně nosit s hrdostí.

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář