Hodinářské nářadí

Potřebujete seřídit nebo opravit vaše mechanické hodinky a nechcete ztrácet čas chozením do hodinářství? Tak jste tu správně. Nabízíme kompletní výbavu k opravě hodinek a výměně řemínků.

53 položek celkem
Detektor safírových sklíček a šperků 38673
Hodinářská lupa Eschenbach 25 mm, 10 x AD43669
Hodinářská lupa Eschenbach 25 mm, 3 x
690 Kč
AD43670
Hodinářská lupa Eschenbach 25 mm, 5 x
690 Kč
AD43671
Hodinářský svěráček montážní
540 Kč
AD43647
Hodinářský šroubovák 1.2 mm
290 Kč
AD43488
Hodinářský šroubovák 1.6 mm
290 Kč
AD43487
Multifunkční karta do peněženky
69 Kč
AD43672
Zkracovač ocelového tahu - nástroj pro vytlačování čepů AD43657
Nástroj pro zkracování řemínků hodinek AD43653
Otevírač hodinkových pouzder
Bestseller
390 Kč
AD43646
ezgif.com webp to jpg
Vyprodáno
550 Kč
AD43489
Sada nerezových pinzet TOOLCRAFT, 2-dílná AD43666
Sada nerezových pinzet TOOLCRAFT, 4-dílná AD43663
Vystěžejkovač
Bestseller
199 Kč
AD29842
Vystěžejkovač s hrotem
Bestseller
125 Kč
39436
Vystěžejkovač univerzální
Bestseller
340 Kč
AD30003

 

Hodinky nejsou jen měřidla času; jsou symbolem prestiže, stylu a řemesla. Jako nadšenec do hodinek je důležité udržovat svou sbírku v perfektním stavu. Ať už jste nováček ve světě hodinek nebo zkušený sběratel, je nezbytné mít správné nástroje pro údržbu hodinek. 

Šroubováky

Sada přesných šroubováků je základem každé sady nástrojů pro údržbu hodinek. Šroubováky se vyrábějí v různých velikostech a typech, ale nejčastěji používané pro náramkové hodinky jsou ploché a křížové šroubováky. Šroubováky určené speciálně pro údržbu hodinek mají menší a přesnější hroty pro práci s jemnými součástkami hodinek. 

Pinzety

Pinzety jsou dalším nezbytným nástrojem. Jsou ideální pro manipulaci s malými součástkami, jako jsou šroubky, ozubená kola a pružiny, při montáži nebo demontáži vašich hodinek. Vyberte si pinzety z nerezové oceli a nezávislé na magnetismu, protože neovlivní chod hodinek a jsou odolné proti korozi.

Lupy

Lupa je malé zvětšovací zařízení, které vám pomáhá lépe vidět drobné detaily vašich hodinek. Je nezbytná při práci s jemnými součástkami hodinek nebo při identifikaci drobných nedokonalostí. Kvalitní lupa poskytne jasné zvětšení a pohodlné nošení, což vám umožní pracovat s přesností a pohodlím. 

Nástroje pro výměnu řemínků 

Výměna řemínku vašich náramkových hodinek může dodat nový vzhled. Zde jsou některé základní nástroje pro výměnu řemínků hodinek:

  • Nástroj na pružinové čepy (vystěžejkovač): Tento nástroj vám pomáhá odstranit a nahradit pružinové čepy, které upevňují řemínek k pouzdru hodinek. Jeden konec nástroje má vidličkový hrot pro snadné odstranění pružinových čepů, zatímco druhý konec má kolík pro vytlačení pružinových čepů.
  • Nástroj na odstraňování článků: Pokud má vaše hodinky kovový řemínek, možná budete muset upravit jeho velikost přidáním nebo odebráním článků. Nástroj na odstraňování článků vám pomáhá vyjmout kolíky, které drží články pohromadě, aniž byste poškodili řemínek.
  • Děrovací kleště: Pokud má vaše hodinky kožený řemínek s přezkou, možná budete muset pro upravení délky provést další díry. Děrovací kleště vám umožní vytvořit nové díry v řemínku, aniž byste ho poškodili. 

Dobře udržované náramkové hodinky nejsou jen radostí pro nošení, ale také cennou investicí. Když se vybavíte správnými nástroji, můžete zajistit, že vaše hodinky zůstanou v perfektním stavu na dlouhá léta.  

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář