Nejvhodnější hodinky na zimní sporty

Plesá vám při pohledu z okna srdce radostí? Nebo váš vztah s hrablem zašel už příliš daleko? Je to tak, zimní sezóna je v plném proudu. Sněhová nadílka je letos mimořádně štědrá a je téměř hřích toho nevyužít. Ať už mezi vaše oblíbené zimní radovánky patří škrábání čelního skla, lyžování, nebo expedice za sněžným mužem, není moudré podcenit přípravu. Extrémní podmínky si žádají extrémní spolehlivost. A to samé platí i při výběru hodinek.

Pojďme se tedy podívat na pár kusů, které nás v poslední době zaujaly.


Profesionální parťák

Phoibos Professional Diver PX005C jsou skutečným kamarádem do deště. Tedy do sněhu. Za přijatelnou cenu dostanete přesně to, co od sportovních hodinek čekáte. Jejich ocelové pouzdro je odolné i těm nejnáročnějším podmínkám. Sportovně-elegantní design opatřený safírovým sklíčkem, podsvícením Super-LumiNova C3 a černým gumovým řemínkem vás nenechá tiše usrkávat grog v ústraní. Chtějí pohyb. A s vodotěsností 100 ATM budete připraveni i na oblevu.

23376349_1969081993416070_5350754934944101137_n


Sněžný mariňák

V podobné cenové kategorii nalezneme i dalšího adepta pro zimní radovánky těžkého kalibru - Luminox 0327.WO Navy SEAL Sea. Tento sněhobílý ďábel se ne nadarmo stal oficiálními hodinkami amerických mariňáků. Díky jejich karbonovému pouzdru sotva ucítíte, že je máte na ruce. A co víc, LLT podsvícení borosilikátovými skleněnými kapslemi vydrží čtvrt století. Nepřetržitě, žádné nasvěcování. Na noční lyžovačku jak dělané.

Snímek obrazovky 2019-02-08 v 22.32.12


Skrytý talent

Pokud máte rádi robustnější zevnějšek, sáhněte po Phoibos Ocean Master PY005C. Jejich pouzdro z ušlechtilé nerezové oceli je osazeno safírovým sklíčkem s antireflexní vrstvou. Díky masivnímu ocelovému tahu s překlapávací sponou můžou působit až profesionálním dojmem, ale nenechte se zmást. Nerozhodí je ani sněžná bouře. Jsou totiž zvyklé fungovat pod tlakem. A to až do 100 atmosfér.

PHOIBIS


Adrenalinová elegance

Hodinky Luminox 1924 Navy SEAL Land jsou určeny pro všechny, kteří neholdují sportovnímu stylu, a přesto jsou rádi aktivní. Jsou něco jako James Bond. Na první pohled působí velmi elegantním dojmem. Když se s nimi sblížíte, zjistíte, že za sebou mají vojenský výcvik. Jejich nerezovému pouzdru komplimentuje hnědý kožený řemínek. Nic vám tak nebrání vyrazit z kanceláře rovnou na hory.

2652-1


Univerzální jistota

Phoibos Reef Master PY015B. Jak už samotný název naznačuje, jedná se o hodinky stvořené pro nehostinné podmínky mořských útesů. Nevzešly z pěny jako Afrodita, nečekejte rozmazlence. Díky výměnným páskům z gumy a kůže se hodí do každé situace. Na jejich pouzdro z ušlechtilé oceli je nanesena tenká vrstva odolného uhlíku, který se strukturou blíží diamantu. Pravděpodobně něco, co by si pořídil Poseidon. Co z toho plyne? Lyžovačka pro ně bude spíše za odměnu.

Snímek obrazovky 2019-02-08 v 22.47.54


Nekompromisní zatmění

Vzešly z redesignu úspěšného konceptu hodinek Navy SEAL od Luminoxu a jsou tím nejvýraznějším z pěti modelů řady Navy SEAL 3250. Kompletně černá verze nese název blackout a jsou tím nejodvážnějším, ale hlavně nejodolnějším kouskem našeho výběru. O jejich kvalitě není třeba debatovat a ikonické pouzdro bere dech. Ať už jsou vaše ambice jakékoliv, se zatměním na ruce se můžete vydat klidně i na severní pól.

 TB2SG.6g43IL1JjSZPfXXcrUVXa_!!196914462

Autor článku Fabien Řezáč

 

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář