Sturmanskie Gagarin Sports 2432-4571790 / Limitovaná edice 2000 kusů – 30 dní na vrácení + Multifunkční karta do peněženky

Kód: AD43405
Limited!
Značka: Sturmanskie
10 790 Kč / ks 8 917 Kč bez DPH
Vyprodáno
Elegantně sporotvní hodinky Sturmanskie Gagarin Sports 2432-4571790 nabízí vysokou kvalitu díky spolehlivému a léty prověřenému automatickému strojku Vostok 2432, výraznému ocelovému pouzdru a odolnému tvrzenému minerálnímu sklíčku.  
 
Celá modelová řada Gagarin je věnovaná prvnímu kosmonautovi na světě, Juriji Gagarinovi, který uskutečnil let do vermíru 12. dubna 1961 v raketě Vostok. Byl tak symbolicky vybrán automatický stojek značky Vostok. Na ciferníku je zobrazená zeměkoule, kterou Gagarin obletěl za 1 hodinu a 48 minut. Dráha letu rakety kolem zeměkoule je znázorněna ukazatelem času ve formátu 24 hodin. Na zadní straně pouzdra je vygravírovaná planeta země, tak jak jí viděl Jurij Gagarin.
 
Tento model je vyrobený v limitované edici 2000 kusů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

POUZDRO

Průměr: 44 mm bez korunky
Výška: 13,5 mm
Materiál: Ušlechtilá nerezová ocel
DýnkoUšlechtilá nerezová ocel
Vodotěsnost: 5 ATM

STROJEK

ZnačkaVostok
Typ: Automat
Kalibr2432
Funkce: Klasické zobrazení času,GMT, datum
Rezerva chodu: 31 hodin

SKLÍČKO

Materiál:
Tvrzené m
inerální

CIFERNÍK

Barva: Černá
Luminiscence: Ano, superluminova

ŘEMÍNEK

Šířka: 22 mm
Materiál: Kožený 
Barva: Černá

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Gagarin
Záruka: 2 roky
VELIKOST POUZDRA: Větší (43-46 mm)
Pohon: Automat
? Barva ciferníků: Černá
Barva řemínku: Černá
Funkce: Datumovka, Duální čas / GMT, Luminiscence
Luminiscence: Ano
Materiál pouzdra: Nerezová ocel
Materiál řemínku: Kůže
? Materiál sklíčka: Minerál
? Tvar pouzdra: Kulatý
VODOTĚSNOST: 50M - sprchování

Historie hodinek značky Sturmanskie sahá až do hlubin vesmíru. Byly to právě hodinky této značky, se kterými Jurij Gagarin strávil téměř dvě hodiny v kosmu při obletu naší planety v roce 1961. Jeho hodinky byly vytvořeny tak, aby odolaly nehostinným kosmickým podmínkám. Se stejným přístupem k odolnosti a variabilitě použití se hodinky Sturmanskie vyrábí dodnes.

Dnes tato značka patří ruské společnosti Volmax, která se zrodila v hlavách několika odborníků se zkušenostmi z hodinářské firmy Poljot. Volmax od roku 2000 postupně obnovil výrobu hodinek tradičních značek Aviator, Buran a právě Sturmanskie. Při výrobě hodinek Sturmanskie si Volmax zakládá na odkazu původních hodinek a na této nostalgické vlně staví nejen design hodinek, ale zejména jejich funkčnost a odolnost. Většina hodinek je vyráběna v limitované nebo sběratelské edici, což jen podtrhuje celkovou výjimečnost této značky, jejíž produkty nenosili jen kosmonauti, ale také vojáci a piloti. A stejně jako všichni tito odvážní hrdinové, i vy si můžete pořídit hodinky, které můžete skutečně nosit s hrdostí.

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář