Sturmanskie Gagarin Sports 2432-4574790 / Limitovaná edice 2000 kusů + Dárek k objednávce. Vybrat si můžete z: Vystěžejkovač, Antistatická utěrka, Multifunkční karta

Kód: AD43495
Limitovaná edice
Značka: Sturmanskie
12 330 Kč / ks 10 190 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení

Elegantně sporotvní hodinky Sturmanskie Gagarin Sports 2432-4574790 nabízí vysokou kvalitu díky spolehlivému a léty prověřenému automatickému strojku Vostok 2432, výraznému ocelovému pouzdru a odolnému minerálnímu sklíčku. Hodinky ukazují mapu světa, s červenou šipkou a 24hodinovou stupnici ve vnitřním kruhu ciferníku - tato mapa světa se otáčí denně o 360 stupňů, proto se šipka používá jako 24hodinová.

Tento model je vyrobený v limitované edici 2000 kusů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Celá modelová řada Gagarin je věnovaná prvnímu kosmonautovi na světě, Juriji Gagarinovi, který uskutečnil let do vermíru 12. dubna 1961 v raketě Vostok. Byl tak symbolicky vybrán automatický stojek značky Vostok. Na ciferníku je zobrazená zeměkoule, kterou Gagarin obletěl za 1 hodinu a 48 minut. Dráha letu rakety kolem zeměkoule je znázorněna ukazatelem času ve formátu 24 hodin.
 

Doplňkové parametry

Kategorie: HODINKY PODLE ZNAČEK
Záruka: 2 roky
Pohon: Automatický
Barva: Černá
Rozměr pouzdra: Větší (43-46 mm)
Barva ciferníků: Černá
Barva řemínku: Černá
Funkce: Luminiscence, Datum, Duální čas / GMT
Materiál: Chirurgická ocel
Materiál pouzdra: Nerezová ocel
Materiál řemínku: Kůže
Materiál sklíčka: Minerál
Zobrazení času: Analogové
Určení: Pánské
? Průměr pouzdra: 44 mm bez korunky
? Výška pouzdra: 13 mm
? Materiál pouzdra: Ušlechtilá nerezová ocel - PVD
? Dýnko: Šroubovací
? Vodotěsnost: 50 m – 5 ATM
? Barva ciferníku: Modrá
? Materiál sklíčka: Tvrzené minerální
? Pohon: Automat s možností ručního nátahu
? Strojek: Vostok 2432
? Rezerva chodu: 31 hodin
? Funkce: Klasické zobrazení času
? Luminiscence: SuperLuminova
? Šířka řemínku: 22 mm
? Materiál řemínku: Kůže
? Barva řemínku: Černá

Historie hodinek značky Sturmanskie sahá až do hlubin vesmíru. Byly to právě hodinky této značky, se kterými Jurij Gagarin strávil téměř dvě hodiny v kosmu při obletu naší planety v roce 1961. Jeho hodinky byly vytvořeny tak, aby odolaly nehostinným kosmickým podmínkám. Se stejným přístupem k odolnosti a variabilitě použití se hodinky Sturmanskie vyrábí dodnes.

Dnes tato značka patří ruské společnosti Volmax, která se zrodila v hlavách několika odborníků se zkušenostmi z hodinářské firmy Poljot. Volmax od roku 2000 postupně obnovil výrobu hodinek tradičních značek Aviator, Buran a právě Sturmanskie. Při výrobě hodinek Sturmanskie si Volmax zakládá na odkazu původních hodinek a na této nostalgické vlně staví nejen design hodinek, ale zejména jejich funkčnost a odolnost. Většina hodinek je vyráběna v limitované nebo sběratelské edici, což jen podtrhuje celkovou výjimečnost této značky, jejíž produkty nenosili jen kosmonauti, ale také vojáci a piloti. A stejně jako všichni tito odvážní hrdinové, i vy si můžete pořídit hodinky, které můžete skutečně nosit s hrdostí.
 
STURMANSKIE+HISTORY.001

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář