Sturmanskie Traveller Automatic 2431-2255288 – 30 dní na vrácení + Multifunkční karta do peněženky

Kód: AD43422
Značka: Sturmanskie
8 190 Kč / ks 6 769 Kč bez DPH
Vyprodáno

Pánské hodinky Sturmanskie Traveller Automatic 2431-2255288 jsou osazeny automatickým strojkem Vostok 2431 s rezervou chodu 31 hodin. Do detailů propracovaný design zaujme na první pohled - černý ciferník je ukrytý pod odolným minerálním sklíčkem. Vodotěsnost hodinek je 100M, nemusíte je tedy sundavat z ruky ani při plavání, či šnorchlování. 

Řada hodinek Traveller oslavuje první ruské průkopníky vesmíru, jako je Alexi Leonov, který v roce 1965 během letu kosmické lodi Voschod 2 vystoupil jako první člověk do volného prostoru a Jurije Gagarina, který strávil téměř dvě hodiny v kosmu při obletu naší planety v roce 1961. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

POUZDRO

Průměr: 40 mm bez korunky
Výška: 12 mm
Materiál: Ušlechtilá nerezová ocel 
DýnkoUšlechtilá nerezová ocel 
Vodotěsnost: 10 ATM

STROJEK

ZnačkaVostok
Typ: Automat
Kalibr: 2431
Funkce: Centrální hodinová minutová a vteřinová ručička, datumovka, ukazatel času ve formátu 24 hodin
Rezerva chodu: 31 hodin

SKLÍČKO

Materiál: 
Tvrzený minerál 

CIFERNÍK

Barva: Černá 
Luminiscence: Ano, Superluminova

ŘEMÍNEK

Šířka: 20 mm
Materiál: Ušlechtilá nerezová ocel   
Barva: Stříbrná

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Traveller
Záruka: 2 roky
VELIKOST POUZDRA: Střední (38-42 mm)
Pohon: Automat
? Barva ciferníků: Černá
Barva řemínku: Stříbrná
Funkce: Datumovka, Luminiscence
Luminiscence: Ano
Materiál pouzdra: Nerezová ocel
Materiál řemínku: Ocel
? Materiál sklíčka: Minerál
? Tvar pouzdra: Kulatý
VODOTĚSNOST: 100M - plavání

Historie hodinek značky Sturmanskie sahá až do hlubin vesmíru. Byly to právě hodinky této značky, se kterými Jurij Gagarin strávil téměř dvě hodiny v kosmu při obletu naší planety v roce 1961. Jeho hodinky byly vytvořeny tak, aby odolaly nehostinným kosmickým podmínkám. Se stejným přístupem k odolnosti a variabilitě použití se hodinky Sturmanskie vyrábí dodnes.

Dnes tato značka patří ruské společnosti Volmax, která se zrodila v hlavách několika odborníků se zkušenostmi z hodinářské firmy Poljot. Volmax od roku 2000 postupně obnovil výrobu hodinek tradičních značek Aviator, Buran a právě Sturmanskie. Při výrobě hodinek Sturmanskie si Volmax zakládá na odkazu původních hodinek a na této nostalgické vlně staví nejen design hodinek, ale zejména jejich funkčnost a odolnost. Většina hodinek je vyráběna v limitované nebo sběratelské edici, což jen podtrhuje celkovou výjimečnost této značky, jejíž produkty nenosili jen kosmonauti, ale také vojáci a piloti. A stejně jako všichni tito odvážní hrdinové, i vy si můžete pořídit hodinky, které můžete skutečně nosit s hrdostí.

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář