Kapesní jednoplášťové švýcarské hodinky CYMA 1920-1930 + Dárek k objednávce. Vybrat si můžete z: Antistatická utěrka

Kód: AD43510
Značka: Helvetia
3 450 Kč / ks 2 851 Kč bez DPH
Vyprodáno
Možnosti doručení

Kapesní jednoplášťové švýcarské hodinky CYMA z období 1920-1930. Hodinky jsou plně funkční a jsou ve velmi dobrém stavu. Byl proveden kompletní servisu strojku. Tyto hodinky jsou obvykle sběratelské kousky, jejichž hodnota časem rozhodně neklesne. Jedná se tak o výbornou dlouhodobou investici.

Detailní informace

Detailní popis produktu

POUZDRO
Signované

Průměr:
 49,5 mm bez korunky, 59 mm včetně korunky,
65 mm s oblíkem
Výška: 12 mm
Materiál: Nikl

STROJEK

Značka: Swiss Cyma
Typ: Mechanický
Kameny:15 jewel
Rezerva chodu: 30 hodin
Stav
Strojek je po důkladném kompletním servisu a seřízení

SKLÍČKO

Materiál:
Minerál, originální s fazetou

Tvar: Rovný

CIFERNÍK

Barva ciferník: Bílá
Barva ručičky: Modrá 
Barva indexy: Černá
Materiál: Smalt 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vyprodané kapesní hodinky
Záruka: 1 rok
Pohon: Mechanický - ruční nátah
Rozměr pouzdra: Velké (47 mm a více)
Barva ciferníků: Bílá
? Tvar pouzdra: Kulatý
Styl: kapesní
Určení: Pánské

Historie hodinek Helvetia sahá zpět do roku 1848, kdy Lois Brands založil obchodní zastoupení pro prodej hodinek. V roce 1880 společně se svým bratrem otevřely výrobní podnik GENERALE WATCH COMPANY. Produkovaly kvalitní a velmi přesné hodinky garantovali přesnost neuvěřitelných 30 sekund za den. O čtyři roky později jejich firma produkovala ročně 100 000 kusů a stali se největším výrobcem hodinek ve Švýcarsku. Jako jedni z prvních produkovali hodinky v sériové výrobě, součástky byly zaměnitelné, výroba kvalitnější a jednodušší. Společně s bankéřem Henri Rieckelem založili společnost Omega, obchodní značka měla ohromný úspěch, z tohoto důvodu bylo rozhodnuto na souběžném působení obou značek na trhu. G


G.S.T.P.  
Velmi známá značka, kterou byl signovány hodinky britských vojenských sil v období let 1939-1945. Britské ozbrojené složky potřebovaly velké množství spolehlivých hodinek a vlastní produkce nebyla schopna požadavky uspokojit. Bylo osloveno několik švýsarských výrobců. Požadavek na kapesní hodinky zněl: Spolehlivost, přesnost, dodávky náhradních dílů, jednoduchost opravy, přehledný ciferník. Kapesní hodinky byly zakoupeny pro pozemní personál letišť, radarové stanice, řidiče, operátory a další kde bylo potřeba koordinovat činnost. Všechny hodinky značeny Genaral Service GSTP byly vybaveny 15 kameny, světlým nebo černým ciferníčkem se snadnou čitelností opatřené luminiscencí, zadní víčko(dýnko) bylo v naprosté většině zaklapávací, objevují se však také hodinky se šroubovaným dýnkem. Nejznámější značky Leonidas, Helvetia, dále pak  ale hlavně hodinky bez označení firmy.

Zdroj " Military Timepieces 1880-1990, Z.M. Wesolowski vydání z roku 1996" 

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář