Řemínek je hodinkám tím, čím je obrazu rám

Nikdy nepodceňujte řemínek svých hodinek. Velmi často je totiž právě tím prvním, co lidé na vaší ruce uvidí. Teprve pak si všimnou i hodinek samotných. To, zda jste zvolil třeba kovový, látkový, kožený, nebo řemínek z nějaké luxusní exotické kůže, to vše může zcela změnit dojem, jaký vyzařujete. U muže to platí obzvlášť, neboť je obvyklé, že hodinky jsou jeho jedinou ozdobou.

Jan-Sales-Banner2-1

Stále více lidí si vybírá hodinky podle nálady a příležitosti a je dobré, zapojit do celého procesu i řemínek. Široká paleta řemínků totiž může zásadně zvětšit vaši hodinkovou sbírku o nejrůznější kombinace. Nejlépe je tato variabilita patrná u tzv. NATO řemínků, které nevyžadují demontáž stěžejky. Ale jak zjistíte níže, u NATO řemínků invence nekončí. Hodinové řemínky totiž hovoří vlastní řečí.

Mohlo by se zdát, že jsou dnes nějakou módní vlnou. Mladým trendem. Ale jde o pouhý návrat něčeho, co tu už bylo. Na pruhovaném nylonovém řemínku nosil James Bond své rolexky už v roce 1964. A to, čemu dnes říkáme NATO řemínek, tak ten opravdu vznikl pro potřeby britské armády v roce 1973. Jeho výhoda je, že i když jedna stěžejka povolí, hodinky stále zůstávají na ruce.

NATO_STRAP

5961-6 5943-1

Varianta NATO řemínku je provlékací řemínek „ZULU“, který v naší nabídce najdete v kožené podobně. Pevná kůže a systém uchycení pouzdra hodinek z něj dělá velmi bezpečnou variantu pro těžší modely.

1093


U ocelových řemínků otevřeme celou studnici designů, které si co do pojmenování různých variant nezadají s pojmenováními různých diamantových brusů. 

Asi nejklasičtějším vzorem je takzvaná „Ústřice“. Stejně jako dnes mnoha výrobci využívaný archetyp potápěčských hodinek, i tento řemínek vychází z designu firmy Rolex. S tímto typem rozhodně neuděláte chybu.

6179-4

Neméně klasický je i vzor, označovaný jako „Engineer“. Obecně se má za to, že pochází z dílny firmy Seiko a je víceméně předurčen pro potápěčské modely. Řemínek sám bývá velmi bytelný a tomu odpovídá někdy i vyšší gramáž.

2538


Tento velmi jemně vyhlížející ocelový řemínek nese poněkud ostřejší označení „Žraločí síťka“. Design se připisuje výrobci Omega a byl spojován s nejodolnějšími sériemi potápěčských hodinek. Tento typ by měl být extrémně odolný, ale je zároveň považován za velmi pohodlný pro nošení.

5826Nejjemnější mezi ocelovými řemínky. Milanese je majstrštyk, který, jak samotný název napovídá, pochází z Itálie. Výrobní proces tohoto ocelového řemínku je starý několik staletí. Hodí se především pro tenčí a celkově subtilnější modely. U nás ho najdete v pěti barevných variantách.

4563-2


Nelze ale zapomínat na klasické kožené řemínky. Velké otvory asociují kožené řidičské rukavice s velkými větracími otvory. Hodit se budou především pro modely hodinek, odkazující k motoristickým sportům. 

6365 6365-2


Podle masivních ocelových cvoků rozpoznáte klasické pilotní řemínky. Budou se hodit k pilotním modelům, ale neuděláte chybu, spojíte-li je kupříkladu s klasickými hodinkami vojenského charakteru.

6857-1

V naší nabídce najdete i celou řadu gumových či silikonových řemínků. Nebojte se své hodinky kombinovat s různými řemínky. Uvidíte, že dostanou zcela nový kabát a budou vám dělat stále novou a novou radost.

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář