Laco Edition 98 ✨ 98 kusů + Dárek k objednávce. Vybrat si můžete z: Vystěžejkovač, Antistatická utěrka, Kovový zkracovač ocelového tahu

Kód: 39903
Limitovaná edice
Značka: Laco
74 500 Kč / ks 61 570 Kč bez DPH
1 týden
Typ strojku
Úprava předního sklíčka
Můžeme doručit do:
1.7.2024
Možnosti doručení

Představujeme novinku Laco Edition 98 Bicompax. Jedná se o čtvrtý model z řady speciálních edicí, které vznikly v rámci projektu Mission 2025. Tento projekt si klade za cíl připomenout stoleté výročí založení značky Laco, které nastane v roce 2025. Speciální edice z této řady odkazují na bohatou historii značky. Laco je jednou z pěti původních značek, které vyráběly navigační hodinky během 2. světové války. Hodinky upoutají svým typickým pilotním designem s funkcí stopek, který je charakteristický svou jednoduchostí a výbornou čitelností, což je důvod, proč si je oblíbili mnozí hodinkoví nadšenci. Laco Edition 98 jsou symbolem 98 let prvotřídního hodinářského umění značky.

Hodinky jsou poháněny mechanickým strojkem s automatickým nátahem Laco 510 (založený na Sellita SW510BH b Elaboré s rezervou chodu okolo 62 hodin. Strojek má frekvenci 28800 polokmitů za hodinu a nabízí funkci zastavení vteřinovky při nastavování času (hacking) a stopek, které umožňují měřit až 30minutové intervaly. Oba subčíselníky jsou luminiscenční a ve tmě vytvářejí zajímavý efekt. Zadním průhledným dýnkem lze pozorovat chod zdobeného stojku. Ten je opatřen safírovým sklíčkem. Voděodolnost těchto hodinek je 100 m – 10 ATM. 

Mezi klasické znaky hodinek Laco Edition 98, které se inspirovaly leteckým stylem, patří výrazné a dobře čitelné metalurgicky modřené ručky, velká diamantová korunka, která je opatřena číslem 98, které je s vyvýšeným "98"což odkazuje na název hodinek i celkový počet vyrobených kusů. Korunka se dá velmi dobře ovládat i v rukavicích.  

Číselník je jednoduchý, přehledný a je chráněn vypouklým safírovým sklíčkem s vnitřním antireflexem s vysokou odolností proti poškrábání. Kruhové subciferníky jsou celé potaženy luminiscencí Superluminova C. To umožňuje poskytovat orientaci a přesnost i v nejhlubší tmě. 

Pouzdro je vyrobeno z nerezové oceli o průměru 43 mm. Kombinace leštěných a saténových prvků vytváří vizuálně vynikající kompozici s elegantním a sportovním vzhledem.

Hodinky jsou dodávány s černý řemínek z teletiny. 

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Special Edition
Záruka: 2 roky
Pohon: Automatický
Barva: Černá
Rozměr pouzdra: Větší (43-46 mm)
Barva ciferníků: Černá, Béžová
Barva řemínku: Černá
Funkce: Luminiscence, Duální čas / GMT
Materiál: Nerezová ocel
Materiál pouzdra: Nerezová ocel
Materiál řemínku: Kůže
Materiál sklíčka: Safír
VODOTĚSNOST: 100M - plavání,200M - potápění
Zobrazení času: Analogové
Styl: Pilotní, Vintage
Tvar: Kulaté
Určení: Pánské
? Průměr pouzdra: 43 mm bez korunky
? Výška pouzdra: 14 mm
? Délka pouzdra: 51.5 mm
? Materiál pouzdra: Leštěné pouzdro z nerezové oceli se saténovou povrchovou úpravou
? Korunka: S vyvýšeným "98"
? Dýnko: S průhledem na strojek, safírové sklíčko
? Vodotěsnost: 100 m – 10 ATM
? Barva ciferníku: Černo-béžová
? Materiál sklíčka: Safír s antireflexní vrstvou
? Ručky: Metalurgicky modřené ocelové s luminiscenční výplní
? Pohon: Automat s možností ručního nátahu
? Strojek: Laco 510 - je založen na osvědčeném švýcarském kalibru Sellita SW510BH b (Elaboré)
? Rezerva chodu: 62 hodin
? Další funkce: 27 kamenů, 28800 polokmitů/hod.
? Funkce: Zobrazení času, chronograf
? Luminiscence: Ručičky, indexy a subčíselníky Super-LumiNova® C3
? Šířka řemínku: 22 mm
? Materiál řemínku: Kůže
? Barva řemínku: Černá
? Váha: 105
? Kód modelu: 862166
? Balení: Speciální balení s certifikátem a sběratelským odznakem, edice bude omezena celkem 98 ks.


Jsme autorizovanými prodejci této značky.

Vyberte si legendární pilotní hodinky, které hodináři vyrábí s oddaností a zákazníci nosí s vášní.

Značka Laco je na trhu již od roku 1925 a krom současných modelů se vrací i ke slavným pilotním modelům, které na začátku 40. let 20. století vyráběla pro Luftwaffe.  O kvalitě značky svědčí i fakt, že ve válečném Německu bylo uděleno povolení k výrobě pilotních hodin jen pěti společnostem a Laco byla jedna z nich. Hodinky této značky jsou autentické, přesné a designově propracované. Mezi jejich hlavní charakteristické znaky patří: výrazná korunka, ikonický ciferník a použití vysoce kvalitních automatických a mechanických strojků. ˇ

Pilot Original

Letecké hodinky Laco jsou symbolem kvality a přesnosti. V této řadě najdete modely se švýcarskými strojky ETA a Sellita. Výraznou dominantou modelů je robustnost, funkčnost a vysoká čitelnost. Hodinky jsou autentickými replikami pilotních hodinek navigátorů Luftwaffe ze 40. let 20. století. Stejně jako tehdejší i současné modely se vyznačují odolností vůči nárazu, tlaku i vibraci.

Pilot Basic

Kolekce modelů Basic je stejně jako Pilot Original plně věnovaná odkazu na válečnou produkci navigátorských hodinek německého letectva. Jsou zde použity velmi spolehlivé japonské automatické kalibry Miyota. Kromě kvality a přesnosti Laco nabízí skutečně autentický vzhled řemínků a ciferníků. Lze si zvolit mezi ciferníky s klasickými či luminiscenčními číslicemi a ručičkami. Robustní a nepřehlédnutelný vzhled je samozřejmostí.

Special Edition

Tato kolekce čerpá z klasických modelů pilotních hodinek za použití vysoce kvalitního mechanického nátahu, avšak z historie se přesouvá do současnosti. Najdeme zde i velice moderní modely s ukazatelem GMT času či modely s chronometrem. Pozornosti jistě neuniknou i designově skvěle propracované kousky, odkazující na milníky aviatické historie.

Navy

Když Laco začalo vyrábět námořnické hodinky bylo jednou z mála společností, které se podařilo splnit normy pro jejich výrobu. Díky tomu mohla vzniknout série modelů NAVY, která v sobě snoubí prvky kvality a poctivé práce s prvky historie a autenticity.

Sport / Squad

Hledáte hodinky se sportovním vzhledem a nepřehlédnutelným designem? Řada modelů Laco určených pro sport nabízí ve své kategorii zcela ojedinělé vlastnosti. Samozřejmostí jsou i bytelné řemínky v různých variantách. Barevné kombinace i umístění korunek v atypických pozicích, to vše je vytvářeno za účelem maximální účelnosti a pohodlí v extrémních podmínkách.

Chronograph

Jsou pro vás hodinky technologickým klenotem? Nebo jednoduše potřebujete přesně měřit časový úsek činnosti, kterou zrovna provádíte? Pořiďte si hodinky s chronografem. Znalci vědí, že automatický nátah s chronografem patří mezi největší majstrštyky hodinářského řemesla. Laco zde nabízí své vlajkové lodi, ale myslí i na dostupnější varianty při zachovaní prvotřídní kvality a designu.

Classic

Tato kolekce dělá z firmy Laco nejen výrobce spolehlivých hodinek do extrémních podmínek, ale i partnera pro chvíle, kdy jde především o citlivý design a jemné provedení. Inspiruje se dnes již ikonickým stylem Bauhaus, což v kombinací někdejší produkce navigátorských hodinek pro Luftwaffe vytváří nádherný historický paradox. Laco se zde nebojí instalovat složité automatické nátahy do subtilních pouzder, což opět dokládá jeho vysokou technologickou vyspělost.

Vintage

Chtěli byste se vrátit v čase a podívat se do historie? S edicí hodinek Laco Vintage se vám to částečně podaří. Výrobce se zde obrací do 50. let 20. století a křísí k životu některé prvky, typické pro hodinařinu tohoto období. Například jemné zakřivení ciferníku, tvrzený akryl, ale také na dnešní poměry velmi drobné velikosti pouzder. U některých modelů se naopak vydává cestou, někomu možná připomínající ikonický design Braun. Každopádně, když navíc přihlédneme k faktu, že Laco dokáže do takto malých velikostí přenést automatické nátahy, je jisté, že tato kolekce stojí za detailnější prozkoumání.

> historie značky na našem BLOGU

Potřebujete poradit?

Milan Illés Milan Illés Mistr hodinář