Tajemství originálního gravírování

29.11.2017 07:48

Tajemství originálního gravírování

 

Historie a styly

 

Gravírování patří bezpochyby mezi jedno z nejstarších řemesel, které zůstali po stáročí živé. Kořeny gravírování sahají až do pravěku. Rytec pri své práci používal různě tvarované rydly, čakany. Rytím se zdobili umělecké předměty, zbraně, medaile, mince, pečete. Lidi, kteří ovládali toto řemeslo byli vysoce důležité osobnosti. Dotvářeli obrazy také pro erby, náhrobní kameny, rodiné šperky vysoce postavených vrstev. Gravírování se vyvíjelo a z řemesla se stalo umění. Díky originalitě a unikátnosti bylo předávané po stáročí do dnes. 

Styly gravírování jsou ve své podstatě jednoduché linie rovných, či křížících čar. Techniky rytí jsou  měkké kontury a oblé linie. Převážně šlo o mechanické gravírování.

 

 

Současnost

 

Současný rytec je hluboko kreativní osobnost. Umělec, který nejenže musí umět pracovat s diamantovým hrotem, ale současně do své práce a gravírovaného předmětu vkládá přidanou hodnotu.  Pod jeho rukama vznikají nádherné obrazce, ornamenty. Vyrývá do kovu či ocele symboly, dátumy, mená, které pro nás mnoho znamenají. 

 

Naše gravírování

 

Náš rytec se snaží dodat našim hodinkám punc nejcennějšího daru pro naše zákazníky a jejich blízké. Takto zdobený a zároveň darovaný šperk má pro každého našeho zákazníka nevyčíslitelnou hodnotu.

Styly gravírování 

Jsme velice otevřený vašim přáním. Nabízíme různorodé gravírování dle typů písma viz obrázek níže.

 

 

Cena za gravírování na jedno místo je 750 Kč. Délka textu odpovídá vybranému místu. Kdyby jste uvažovali gravírování u stejných hodinek na jiném místě, tak už je to jenom za 400 Kč. Opět pro celou délku textu. Je naší prioritou číslo jedna, aby gravírování bylo maximálně precizní. Největší dměnou pro nás je spokojený zákazník. Doba gravírování se pohybuje v rozmezí 14 dnů. Gravírování se provádí na pouzdra z nerezové oceli. 

 

Pro speciální požadavky nás prosím neváhejte kontaktovat na náš firemní email: info@nejpanskehodinky.cz nebo info@hodinkypromuze.cz. 

 

Zpět